Zásoba dřeva tedy v našich lesích tedy rok od roku stoupá a Český stát, který je největším vlastníkem zásob dřevní hmoty, hledá cesty pro vyšší zpracování kulatiny v tuzemsku a větší začlenění produktů ze dřeva do zpracování v konečném produktu. Proč stát tolik usiluje o větší těžbu a využití dřeva v ČR? Jsou za tím čistě ekonomické důvody?

Hlavním důvodem je, že lesy jsou u nás několik staletí řízeně pěstovány a musí docházet k jejich obnově v produktivním věku, kdy je dřevo hodnotnou surovinou s maximálním ekonomickým efektem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle údajů státního podniku Lesy České republiky je Česko 12. nejlesnatějším státem v Evropě.
  • V zásobě dřeva na hektar lesa jsme s 246 m³/ha na čtvrtém místě a v ročním přírůstku dřeva na hektar (7,8 m³/ha) na šestém místě pomyslných evropských tabulek.
  • V českých lesích přiroste za rok asi 18 milionů krychlových metrů dřeva, vytěží se zhruba 14-15 milionů.
  • O jeho smysluplném využití ve stavebnictví jsme hovořili s Jiřím Pohloudkem, obchodním ředitelem RD Rýmařov.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.