Jak se v ČR vyvíjí zájem o dřevostavby?

Když jsem se tímto oborem před 15 lety začal zabývat, podíl dřevostaveb na celkovém počtu dokončených rodinných domů představoval zhruba procento. Dnes se však pohybujeme mezi 13 a 14 procenty.

Za minulého režimu byla podporována spíše průmyslová výstavba a nebyl umožněn rozkvět malých firem, které dřevostavby většinou staví. Po revoluci mnoho lidí odjelo do Ameriky, kde mají dřevostavby na trhu zhruba 80procentní podíl. Rodinné domy se tam v podstatě jinak nestaví. Tito lidé sem pak přivezli know-how a to byl počátek rozvoje dřevostaveb u nás.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Češi mívali vůči dřevostavbám značné předsudky, dnes je však situace už podstatně lepší.
  • Díky moderním technologiím a postupům navíc nemusí být omezením tvar ani počet pater dřevostavby, říká v rozhovoru Jiří Skřipský, produktový manažer společnosti Stavebniny DEK.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.