Nový systém pozemního televizního vysílání, který si v následujících čtyřech letech vyžádá nákupy přijímačů a přelaďování antén u 2,5 milionu českých domácností, spustil přestřelku mezi konkurenčními stranami televizního byznysu. Státní plán přechodu na novou technologii DVB-T2 počítá i s kompenzacemi pro soukromé provozovatele pozemní vysílací sítě − pro České Radiokomunikace a firmu Digital Broadcasting. A to se nelíbí hlavně firmám, které šíří televizní signál přes satelit. S kritikou se ale ozývají i mobilní operátoři, kteří nabízejí televizi přes internet.
Podle nového zákona o elektronických komunikacích, který tento týden v prvním čtení schválil parlament, mají operátoři klasického televizního vysílání nárok na kompenzaci od státu. Státem připravená strategie přechodu počítá s asi 627 miliony korun pro tři provozovatele vysílací sítě − pro Radiokomunikace, Digital Broadcasting a Českou televizi. Tyto peníze jim mají uhradit vynucené náklady na souběžné vysílání v nové a stávající technologii, než bude v roce 2020, nebo 2021 definitivně vypnuta.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru