Příjem televizních programů z pozemních vysílačů Češi vnímají jako své nezadatelné právo. Mělo by být z technického hlediska kvalitní − to v digitální době většinou je − a zadarmo, což platí stoprocentně. Je i víceméně pro všechny. I když se oblasti bez signálu najdou, 99,9 procenta Čechů stačí vystrčit anténu a nějaký televizní pořad na ni chytí. Je ale faktem, že čtyři z deseti domácností pozemní vysílání nevyužívají a signál na obrazovky dostávají z jiných zdrojů, primárně přes kabel nebo ze satelitu.

Televizním trhem však v následujících letech pořádně zamíchá další modernizační vlna vynucená potřebou uvolnit část frekvencí pro mobilní internet, tentokrát už páté generace. Podobně jako před deseti lety čeká Čechy rozhodnutí, zda vyměnit televizi či se smířit s nepohodlím v podobě druhého ovladače k set-top-boxu, nebo udělat ostrý řez a začít za dodávku televizního signálu platit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Z éteru je opět bojiště.
  • Rozdílné zájmy mají televize veřejnoprávní, komerční i firmy zajišťující přenos signálu.
  • "A co na to divák?"!

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru