Příjem televizních programů z pozemních vysílačů Češi vnímají jako své nezadatelné právo. Mělo by být z technického hlediska kvalitní − to v digitální době většinou je − a zadarmo, což platí stoprocentně. Je i víceméně pro všechny. I když se oblasti bez signálu najdou, 99,9 procenta Čechů stačí vystrčit anténu a nějaký televizní pořad na ni chytí. Je ale faktem, že čtyři z deseti domácností pozemní vysílání nevyužívají a signál na obrazovky dostávají z jiných zdrojů, primárně přes kabel nebo ze satelitu.

Televizním trhem však v následujících letech pořádně zamíchá další modernizační vlna vynucená potřebou uvolnit část frekvencí pro mobilní internet, tentokrát už páté generace. Podobně jako před deseti lety čeká Čechy rozhodnutí, zda vyměnit televizi či se smířit s nepohodlím v podobě druhého ovladače k set-top-boxu, nebo udělat ostrý řez a začít za dodávku televizního signálu platit.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?