Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera se letos chystá v Rusku utratit miliardy korun. Podle listu Vedomosti je aktuálně jedním z největších adeptů na koupi nákupního střediska Nevsky Centre. Jedná se o jedno z nejúspěšnějších nákupních center v Petrohradě, které se vloni na podzim rozhodla prodat společnost Stockmann Group.

Samotný prodej zajišťuje realitněporadenská firma Colliers International, která již sestavila užší seznam potenciálních kupců. Na něm se má nacházet právě PPF. Společnost samotná však svůj zájem oficiálně nepotvrdila. "Spekulace z trhu nekomentujeme," řekla HN mluvčí Zuzana Migdalová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Skupina PPF Petra Kellnera by mohla v Rusku získat další lukrativní nemovitosti. Podle listu Vedomosti má zájem o nákupní středisko Nevsky Centre v Petrohradu.
  • Portfolio by v brzké době mohla obohatit také o další budovu v moskevském administrativním komplexu Metropolis, kde postupuje ve spolupráci s americkou firmou Hines.
  • PPF chytá v neposlední řadě na území Ruska vlastní výstavbu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru