Pravidelná debata nejvyšších ústavních činitelů o české zahraniční politice by měla být tak samozřejmá, že by se o ni krom odborného publika neměl nikdo valně starat. Výjimkou by byly naléhavé situace vyvolané zvláštními okolnostmi, například akutní hrozbou. Úterní schůzka na pražském Hradě, již několikátá v kvartálním pořadí, je zajímavá hlavně tím, že stěží mohla splnit svůj deklarovaný cíl: koordinovat českou zahraniční politiku a omezit tak její chronický neduh. 

V článku se dále dozvíte

  • Úterní schůzka na pražském Hradě, již několikátá v kvartálním pořadí, je zajímavá hlavně tím, že stěží mohla splnit svůj deklarovaný cíl: koordinovat českou zahraniční politiku a omezit tak její chronický neduh.
  • Stěží čekat, že schůzka, jejíž obsazení určuje protokol a nikoli faktická potřeba, najde potřebnou shodu v tak naléhavých současných tématech, jako je český přístup k brexitu, k rýsující se vícerychlostní Evropě nebo vztahu k Číně či Rusku. Přitom každé z nich stojí za důkladnou debatu.
  • Přitom každé z nich stojí za důkladnou debatu a poslední dvě jmenované budou na pořadu dne, pokud si americký prezident tento měsíc udělá na hosta z Prahy čas.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru