Premiér Bohuslav Sobotka plánoval, jak se před volbami opře o Prahu a hlavně o ministra, který bude představovat zdravotnický předvolební program sociální demokracie. Muž, který to měl zařídit, ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, však kvůli vnitrostranické roztržce odmítl vést pražskou kandidátku ČSSD.

Ludvíkovo ne znamená pro premiéra Sobotku problém, který bude v pátek řešit. Pokusí se ministra přesvědčit − a není bez šance −, aby změnil názor. Předseda ČSSD potřebuje mluvčího, který by prezentoval pro stranu klíčový zdravotnický předvolební program. Na to se Ludvík jako resortní ministr a dlouholetý šéf nemocnice v Motole hodí. Okolnosti jeho rozhodnutí nekandidovat a spor uvnitř ČSSD v Praze někteří členové strany označují za "střelbu do vlastních kolen".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.