Postrádám aroganci ignorovat podstatné detaily, odpovídá filmový Sherlock Holmes na otázku, proč se mu často daří reálně zhodnotit situaci. Je to dobrá metoda. Člověk ale ani nemusí být geniální detektiv, aby viděl, že některé podstatné detaily ve zdůvodnění Jeronýma Tejce, proč se rozhodl "odejít z politiky", nesedí. Když si je rozebereme, můžeme si ušetřit budoucí překvapení.

Tejc, kterému se nepodařilo proniknout do vedení ČSSD, se rozhodl nekandidovat do sněmovny, i když měl jako dvojka jihomoravské kandidátky jistotu zvolení. Hlavním důvodem podle něj je, že nesouhlasí se současnou politikou vedení strany. "Jsem pro politiku zvyšování platů, nikoliv daní," prohlašuje Tejc. Nic proti, ovšem vyšší daně a transfery, například směrem k vyšším platům státních zaměstnanců, jsou esencí sociálnědemokratické politiky. Když vyloučíme, že Tejcovi najednou došlo, že byl tři volební období poslancem za špatnou stranu, vypadá to jen jako narychlo vymyšlená záminka.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru