Prezidentský kandidát Jiří Drahoš často odmítá výtky, že je politikou "nepolíbený", protože přece jako předseda Akademie věd jednal s několika premiéry. Jenže start jeho předvolební kampaně působí rozpačitě, je patrné, že přerod z vědce a manažera na politika sotva začal. Na startu své politické kariéry zatím mísí správně zvolené kroky s chybami.

Samotné úterní oznámení kandidatury v rodném Jablunkově při besedě s občany bylo správným krokem.

Drahoš si chtěl − kromě jiného − držet odstup od Prahy, i proto svůj úmysl prozradil v nejvýchodnějším městě České republiky. Odtud odcházel jako mladík do Prahy na vysokoškolská studia.

Vybudoval si vědeckou kariéru i společenské renomé a nyní se vrátil, aby se pokusil získat nejvyšší ústavní funkci. A reakce na setkání i po něm ukázaly, že Drahoš nepůsobí jako arogantní pražský intelektuál.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.