Ročně se ve světě prodá na 1,5 miliardy chytrých telefonů. Mezi lidmi je dnes už na čtyři miliardy chytrých zařízení a růst nekončí. Jde o totálně globalizovaný trh, na němž vítěz bere, co se zisku týče, skoro vše. Jedničkou, která je ale poslední dobou trochu z formy, je Samsung. Korejcům jde nyní hlavně o posílení ve třídě nejdražších mobilů, protože jen na nich se dá pořádně vydělat.

Že to Samsung umí, ukazuje už roky. První generaci nejvyšší řady Galaxy S představil na jaře 2010 a už tehdy to byl, z hlediska hardwaru, velmi vyvedený přístroj, který v mnohém zastiňoval i tehdejší špičku iPhone 3GS. Apple následujícím modelem Korejcům trochu utekl a přetahovaná, průběžně kořeněná soudními spory, v níž "vynálezce" dotykového smartphonu svému vyzývateli otloukal o hlavu okopírované prvky ovládání, trvá už osmý rok. Nejnovější kolo konkurenčního souboje, v němž jde o desítky miliard dolarů, odstartovalo včerejším představením modelu Galaxy S8.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?