Na Madeiře není pochyb o tom, kdo je tamní hrdina. Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, portugalská fotbalová hvězda, která se na ostrově narodila. Aby o tom nikdo nepochyboval, odteď budete přistávat na Aeroporto Cristiano Ronaldo.

Ronaldovi při ceremonii mohly kazit radost jen dvě věci. Jednou bylo to, že není prvním fotbalistou, který dostal letiště. Už od roku 2006 má Severní Irsko George Best Belfast City Airport pojmenované po bývalém křídlu Manchesteru United.

Druhou chmurnou věcí je pak nejspíše busta, která se nově na letišti směje na cestující. S reálným Ronaldem toho mnoho společného nemá. Nejeden český rekreant si možná pomyslí, že tam odhalili sochu Jana Antonína Bati…

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru