Do konce května budou lidovci akčnější než obvykle. Strana si má na sjezdu volit nové vedení a minimálně o posty v nejužším vedení KDU-ČSL bude velký zájem. Není vyloučené, že se do čelních pozic pokusí prosadit zlínský hejtman Jiří Čunek i ministr kultury Daniel Herman.

Ministr má šanci nahradit místopředsedu lidovců, poslance Jana Bartoška. Herman tvrdí, že je "připravený převzít takovou odpovědnost, jakou bude pověřen". Nominaci od kolegů ze sílící pražské organizace by měl získat na začátku dubna. Bartošek, který se snaží získat podporu v regionech, pro něj nebude lehký soupeř. "K obhajobě postu místopředsedy se chystám. Komunikuji dlouhodobě s členskou základnou a o podporu požádám i krajské konference," uvedl Bartošek. Nevýhodou pro Bartoška je, že je členem za Jihočeský kraj, který již jedno křeslo místopředsedy má − sedí na něm Zuzana Roithová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.