Teroristé z organizace Islámský stát se stále usilovně brání v iráckém Mosulu, největším městě, které kdy dobyly. Podle posledních zpráv používají civilisty jako živé štíty a ve shánějí rukojmích jsou prý nejaktivnější džihádističtí bojovníci, kteří přišli ze zahraničí. Irácká armáda se nyní chystá k velké ofenzívě, která by měla osvobodit podstatnou část západní, islamisty dosud držené části města.

"Budeme pokračovat v obklíčení starého města a posunovat se podle plánu," řekl tento týden zpravodajskému kurdskému serveru Rudaw irácký generál Muhammad Džavád. Irácké jednotky ale narazily ve starém městě na silný odpor a v posledních dnech tam postupovaly jen pomalu. Staré město je plné klikatých uliček a tradičních domů které je třeba dobývat postupně. Islamisté rozmístili ve starém městě ostřelovače, výbušná zařízení a používají sebevrahů řídících auta naplněná výbušninou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.