Rodiny, v nichž se narodí tři a více dětí najednou, by od příštího roku měly mít nárok na větší pomoc. Dnes jim pečovatelka, kterou stát do domácnosti vyšle, nepomáhá přímo s péčí o děti, ale pouze například s úklidem nebo praním. "Tyto rodiny potřebují fyzickou pomoc s dětmi, dnes jde pouze o pomoc v domácnosti. Mít tři a více dětí najednou je extrémně náročné," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD), která změnu navrhuje v novele zákona o sociálních službách.

Předlohu bude ve středu znovu řešit vláda. Minulý týden její projednání kvůli řadě sporů posunula. Pomoc rodičům trojčat nebo čtyřčat by měla být jedním z bodů, kde se koalice hádat nebude. V roce 2015 se v Česku trojčata narodila ve třinácti případech, čtyřčata nepřišla na svět žádná. "Je to věc technického rázu, myslím, že to nemůže být takový problém," řekl k návrhu šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.