Množství mladých lidí, kteří o víkendu vyrazili do ulic ruských měst na nepovolené opoziční demonstrace, šokovalo nejen státní úřady, ale i samotné opoziční aktivisty. Přitom ještě před rokem se všichni shodovali, že mladé lidi mezi 17 a 25 lety politika vůbec nezajímá. Sociologové ale upozorňují, že aktivizace teenagerů začala již zhruba před rokem.

"Nevíš, kdo jsou tihle lidé? Já je nikdy neviděl," ptali se v neděli před budovou ruské ambasády v Praze dva ruští opoziční aktivisté, kteří žijí v Česku více než 10 let. Zatímco na "normální" demonstrace před vyslanectví chodí okolo dvacítky lidí, tentokrát v Praze protestovaly zhruba dvě stovky. Naprostou většinu tvořili studenti z pražských univerzit. Oni také demonstraci svolali.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.