Budování sbírky či investování do umění je úkol, program i radost na dlouhé roky. Přitom je třeba pořád mít na mysli, že trh s uměním je hodně specifický. Jednu z jeho zvláštností připomíná Irena Velková z aukční síně Sýpka:

"Budoucí hvězdy jsou hvězdy minulosti. Malíř Milan Kunc (1944) měl nejsilnější tvůrčí období kolem roku 1985, nejdůležitější období soustředěné práce malíře Jana Merty (1952) spadá do poloviny 90. let minulého století, slovenský konceptuální umělec Dezider Tóth (1947) byl v 90. letech zastoupen a vystaven v Národní galerii, o Václavu Stratilovi (1950) se tehdy psalo v prestižním časopise Výtvarné umění. Od té doby uplynulo takřka 30 let. Teprve teď však zažíváme jejich znovuobjevení novými kunsthistoriky, sběrateli, aukčními domy a jejich díla se teprve nyní dostávají do povědomí širší veřejnosti a k většímu okruhu sběratelů. Jejich ceny dosahují dříve nemyslitelných částek. Až po 60 letech nastává pro nejlepší autory ta správná doba, ale na pravou vlnu zbožštění si počkají ještě alespoň dalších 30 let. To je cena za to, že předběhli svoji dobu. Tak dlouho trvá, než se naučíme jejich jazyku porozumět. A nebude to nikdy beze zbytku. Každá generace si ten jazyk přeloží do své řeči, bude v něm nacházet své významy a obrazy."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.