1/ Otevřete se

"K umění musíte mít obdiv, jenž se postupně vyvine v pevný intelektuální vztah," je přesvědčen Albert Trnka, ředitel aukční síně European Arts. "Umění je podstata lidské tvořivosti, má myšlenku, je skutečné, neumí být prázdné. Aby do něj člověk mohl investovat, musí napřed investovat do sebe, získat životní rozhled, sečtělost a vlastní úsudek. Teprve poté může dospět k profitu, který není založen jen na spekulaci či náhodě, nýbrž má pevný základ, který se neotřese, má ideu. V češtině existuje krásná poučka, která se může hodit každému, kdo má sběratelské touhy: kupka není Kupka."

Albert Trnka, který stojí také v čele Komory aukčních síní ČR, zdůrazňuje důležitý aspekt sběratelství: máte-li mít ze sbírání radost, musíte se na umění naladit, být připraveni přijímat jeho podněty bez předsudků, pěstovat vlastní citlivost, kultivovat ji opakovaným setkáváním s uměleckými díly všude, kde se naskytne příležitost, a posilovat svou zálibu a vášeň společnými prožitky se stejně zapálenými lidmi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.