Firma STRV se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací pro americké firmy a start-upy. Její sídlo v pražském Karlíně získalo titul Chytrá kancelář v soutěži Zasedačka roku 2016. "Mojí vizí je vytvářet moderní kancelářské prostory, které odrážejí firemní kulturu. V STRV jí je především svoboda a osobní rozhodování," vysvětluje v rozhovoru architekt Martin Stára, který má kanceláře společnosti na svědomí. Najdete v nich ocelový kontejner, devítimetrový měděný bar, ale i březový háj.

Jak má vypadat kancelář, v níž se lidem dobře pracuje?

Je to milion maličkostí, ale zásadní je, aby se lidé − architekt, vedení i řadoví zaměstnanci − zapojili do procesu. Jako architekti potřebujeme partnera k diskusi. Bez něj uděláme možná hezké fotky do časopisu, ale nevytvoříme funkční kancelář pro danou firmu. Druhou důležitou vlastností je rovnováha mezi prostředími: pro samostatnou práci, pro spolupráci a pro celou komunitu. Věřím také v bohatost, různorodost − prostředí, materiálů. Pak dlouho nic, až nastupuje design. Mít kvalitu. Kvalitní židli. A konečně ikony, věci na míru, něco, s čím se dokážu identifikovat a co jinde nenajdu. Tady v STRV je to třeba devítimetrový měděný bar.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.