Šéf finanční správy Martin Janeček v zápalu televizní debaty o přínosech kontrolního hlášení vytáhl čísla, která nyní může znát jen on. Výběr DPH je za první měsíce roku o 15 procent vyšší než loni, oznámil v Otázkách Václava Moravce. A to ještě "berňák" firmám vrátil dvě zadržované miliardy. Janečkovi z toho vychází, že kontrolní hlášení jednoznačně funguje. Současně to ale ukazuje, jak výrazně Andrej Babiš a jeho resort nafukovali přínosy nových nástrojů loni. Jak Janečkovi, expertovi na boj s podvody s DPH, připomněl jeho předchůdce Jiří Žežulka, při akceptování čísel MF už nezbývá skoro nic na vliv hospodářského růstu. Lekce je jednoduchá: Přehánět se nemá. Už jen proto, aby zásluhy, až se reálně projeví, mohly být spravedlivě oceněny.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru