Na jednom z nejbohatších dostihů světa se včera v Dubaji rozdaly prémie v přepočtu za třičtvrtě miliardy korun. Pro české dostihy, které zahajují sezonu o nejbližším víkendu, jsou to nepředstavitelné částky. Ročně se v tuzemsku závodí o 48 milionů korun, na všech dostizích dohromady. Už brzy by ale peněz mělo být víc.

Dostihový sport se v současné době dotuje v tuzemsku sám, využívá k tomu startovné od majitelů koní a příspěvky od sponzorů, často napojených na lidi z dostihového prostředí a jejich firmy. Právě sponzorské peníze ale od finanční krize před deseti lety začaly vysychat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.