Brzy bude půlnoc, je pár stupňů nad nulou. Postáváme pod dřevěným přístřeškem v chumlu mladých lidí a snažíme se zahřát čajem, než zalezeme do prochladlých stanů. Kolem slyšíme jen španělštinu a angličtinu. Co jiného by se také na druhém konci světa, v národním parku Torres del Paine, největším v chilské Patagonii, dalo čekat!

"Copak asi kluci vaří?" uvažuje jedna z nás nahlas. "Čaj," překvapivě odpovídá vedle stojící kluk. "Čechů je tak málo, přitom jsou všude. Líbí se mi, jak hodně cestujete," říká perfektní češtinou dvaatřicetiletý Rus. Studoval práva na Karlově univerzitě v Praze, teď už delší dobu cestuje Latinskou Amerikou.

Druhý den se potkáme za svítání. Je nás víc, kteří z horského, hodně spartánského kempu stoupáme ke třem skalním věžím Las Torres − symbolu celého národního parku.

Je pátek třináctého. Jistě i datum může za to, že trojice majestátních štítů sahajících až do 2850 metrů se nám to ráno v plné kráse neodhalí.

Smůla, ale další ikony chilské Patagonie nás teprve čekají. Někdo putuje patagonskou divočinou s těžkým batohem na zádech i s nadějí, že narazí na pumu. Spíš ale spatří kroužícího kormorána.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.