Problém s předraženými mobilními daty, který stál sociálního demokrata Jana Mládka křeslo ministra průmyslu a obchodu, hodlá jeho nástupce urychleně řešit. Jeho jméno je konečně známo: novým ministrem se má stát dosavadní náměstek Jiří Havlíček (ČSSD). Premiér Bohuslav Sobotka se kvůli tomu ve čtvrtek sešel s prezidentem Milošem Zemanem, který se chce setkat i se samotným Havlíčkem. "Pan prezident reagoval na jméno pana Havlíčka pozitivně," řekl Sobotka s tím, že Zeman by měl nového šéfa průmyslu jmenovat během několika dnů.

Havlíček už má jasno, do čeho se po přesunu z pozice náměstka do kanceláře ministra pustí jako první. Bude to novela zákona o elektronických komunikacích, která by měla zařídit zmíněné zlevnění internetu v mobilních telefonech. Poslanci ji mají začít projednávat v dubnu a Havlíček chce, aby se to příliš neprotahovalo − projednávací lhůta se zkrátí na 20 dní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.