Prvního dubna by měl stát převzít těžařskou firmu OKD, kupní cena za "čistou" část firmy má být 79,6 milionu korun. Počítá s tím návrh, který ministerstvo financí předloží vládě. Materiál navrhuje odkoupení těžební společnosti, která je od loňského roku v úpadku, vláda ho má projednat v nejbližších dnech. Vyšla by tak vstříc vedení dolů, které po státním zásahu volá a odmítá soukromé nabídky převzetí.

OKD má převzít státní společnost Prisko, která dolům loni půjčila, aby umožnila jejich další fungování. Firma patří pod ministerstvo financí řízené Andrejem Babišem (ANO), zatímco dříve zvažovaný nákup společností Diamo by doly dostal pod vliv ministerstva průmyslu, kontrolovaného ČSSD.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.