Neziskové organizace v České republice budou s největší pravděpodobností už brzy rozdělené do vyšší a nižší kategorie. Ty z vyšší se budou chlubit "razítkem kvality", díky němuž mohou mít například větší šance na dotace. Organizace z "nižší" kategorie mohou pak narážet na námitky, že jsou méně důvěryhodné a transparentní.

Razítko bude udělovat soud, který dá "lepším" neziskovkám status veřejné prospěšnosti.

Mnohé organizace však proti takovému rozdělování protestují, a dokonce se nyní rozhodly napsat dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a dvěma místopředsedům vlády, Andreji Babišovi a Pavlu Bělobrádkovi. Chtějí tak zabránit schválení příslušného zákona, který už začala sněmovna projednávat a dnes jej bude posuzovat klíčový ústavně právní výbor.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.