Francouzská módní značka Lacoste loni poprvé ve své historii překročila v tržbách hranici dvou miliard eur. Meziroční nárůst o pět procent je podle jejího generálního ředitele Thierryho Guiberta jedním z prvních dokladů úspěšnosti nově nastavené strategie práce se značkou s krokodýlem ve znaku. Guibert, který je ve stávající funkci dva roky, pak v rozhovoru pro HN při příležitosti slavnostního otevření rekonstruované prodejny značky v Praze Na Příkopě odtajnil některé další plány.
"V květnu světu představíme nového ambasadora naší značky. Půjde o tenistu z top 4 světového žebříčku, který je ze země, která má relativně blízko k Česku," uvedl Guibert. Tím nepřímo potvrdil dřívější spekulace o tom, že Lacoste se stane novým sponzorem Novaka Djokoviče. Někdejší světové jedničce, nyní dvojce, vyprší v květnu smlouva se stávajícím dodavatelem oblečení, japonskou značkou Uniqlo, jejíž hodnota se v přepočtu odhaduje na 200 milionů korun ročně. Lacoste je zároveň partnerem French Open, které se koná na přelomu května a června, kde bude Djokovič obhajovat loňský triumf. "Že jde konkrétně o něj, ale zatím prozradit nemůžu, musíte si počkat," dodal Guibert.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru