Po celý uplynulý rok jsme představovali příběhy lidí, kteří nezištně pomáhají druhým a konají neobyčejné věci pro své okolí. Za své dobrosrdečné skutky získali titul Laskavec, který v rámci stejnojmenného projektu uděluje Nadace Karla Janečka.

Patřila mezi ně například Miloslava Samcová, která léta zkrášluje jihočeskou krajinu, nebo studentka Michaela Mikulenková, která po zotavení se z vážné autonehody pomáhá handicapovaným. Představili jsme také havířovskou rodačku Vlastu Říhovou, která prostřednictvím Facebooku shromažďuje hračky, jídlo i nábytek pro matky v nouzi.

V Rychlebských horách, kraji, kde chybí kultura i motivace ke změně, žije laskavec Zdeňka Morávková, která tu zřídila galerii nebo alternativní školní třídu. Nadace ocenila například také obětavou zdravotní sestru Vendulu Koupilovou nebo otce Šebestián z Moravské Třebové, který se stará o lidi bez domova. Příběhy oceněných si přečtěte zde.

laskavec
Redaktorka Olga Štrejbarová z Jihlavy plní přání opuštěným seniorům z hospiců a domovů důchodců.
Foto: HN - Václav Vašků

Všechny nominovali jejich přátelé, příbuzní a obdivovatelé proto, že si jich váží za to, co dělají pro společnost. Každý laskavec získal v rámci komorního setkání nadace finanční odměnu 6⁶ (46 656) korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.