Do Itálie letos z Libye nejspíš připluje rekordní množství migrantů. Podle odhadu italského ministerstva vnitra to bude až čtvrt milionu lidí. Mořská trasa z Libye do Itálie je teď hlavní cestou, kudy se migranti do Evropy dostávají. Loni ji využilo 181 tisíc lidí, letos chce Itálie spolu s ostatními zeměmi Evropské unie proti proudu žadatelů o azyl zasáhnout.

Unie se chce domluvit s Libyí a dalšími africkými zeměmi, aby začaly lidem účinně bránit v odplouvání do Evropy. Měly by také přijímat zpět své občany, kteří se do Evropy dostanou. "Naším cílem je zlikvidovat podnikání pašeráků, kteří migranty do Evropy vozí," řekl německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.