Snad žádný z expertů na energetiku není proti instalacím solárních panelů na střechy domů. Oproti obřím slunečním farmám mají jen výhody: nezabírají ornou půdu, mají lidské rozměry a za rozumné peníze poskytují alespoň částečnou energetickou nezávislost. A to i v našich klimatických podmínkách. Ani nároky na dotace nejsou přehnané, určitě ne ve srovnání s "křemíkovými latifundiemi" solárních baronů. Ekologie, jak má být. Přesto to zřejmě budou majitelé solárními panely vylepšených domů, kdo si připlatí za to, že elektřinu vyrábějí i odebírají. Deklarovaným cílem je, aby se férově podíleli na nákladech, které způsobují provozovatelům rozvodné sítě, na investicích, které jejich odběry, ať už skutečné, nebo jen potenciální, vynucují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru