Nastartovat stavebnictví a dostat Česko z nelichotivého 130. místa ze 190 zemí světa v rychlosti povolování staveb má novela stavebního zákona, o níž mají v dubnu ve třetím čtení rozhodnout poslanci. Zákon, který připravilo ministerstvo pro místní rozvoj, měl po druhém čtení kolem 300 pozměňovacích návrhů.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) ve sněmovně hrozila, že zákon stáhne, pokud se pod rukama poslanců změní v paskvil. To se podle ní sice nestalo, po druhém čtení však narazila na odpor ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Tomu vadí, že by do nového společného řízení, do něhož se spojuje územní řízení, stavební povolení a posuzování vlivu na životní prostředí (EIA), byla zahrnuta i vodní díla. Kriticky se k předpisu vyjádřila také místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Naopak předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) přijetí novely podpořil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.