"Naše očekávání se naplnila a neobsazenost prudce klesla. Vzhledem k nadprůměrnému přírůstku kancelářských prostor v letošním roce ovšem neočekáváme, že by podíl volných ploch klesl pod zdravou úroveň deseti procent. Naopak předpokládáme, že neobsazenost vzroste až o 1,4 procenta," říká Radka Novak, partnerka a vedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor ve společnosti Cushman & Wakefield.

I přes velký objem kancelářských ploch, které mají být v průběhu roku 2017 dokončeny, by měla poptávka stále převyšovat nabídku. Množství prostor zamluvených k pronájmu ještě před jejich dokončením stoupá již dva roky v řadě, a ani letos tomu nejspíš nebude jinak. V roce 2015 si nájemci předpronajali celkem 33 tisíc m2 kancelářských ploch, v loňském roce se toto číslo zvedlo na 41 tisíc m2. Pro letošní rok bylo v době uzávěrky tohoto vydání předpronajato už 51 tisíc m2.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.