Po vrácení majetku církvím se plocha státních lesů zmenšila o desetinu. Podnik Lesy ČR se proto snaží znovu rozšířit svou držbu. Nejen v tuzemsku, pozemky chce kupovat i v Rumunsku, případně v dalších východoevropských zemích. Za lesy v zahraničí je připraven utratit i miliardy korun.

O záměru státních Lesů ČR kupovat pozemky v cizině bude ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) do dvou týdnů informovat vládu. "Naší strategií je rozvíjet podnik Lesy ČR, a to i při dobrých příležitostech v zahraničí," uvedl pro HN. Od rozmachu za hranicemi Česka si slibuje posílení budoucích příjmů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.