Více než polovina obyvatel planety Země v současnosti žije ve městech. Ta se rozrůstají především v ekonomicky rozvíjejících se zemích. Každoročně globální městská populace posílí podle odhadu Světové banky o 70 milionů lidí. Na ekonomicky vyspělé státy připadá jedna desetina tohoto růstu. Jinými slovy: sedm milionů lidí ve vyspělých zemích se každoročně přestěhuje z venkova do města. Urbanizace světa bude podle předpovědi OSN pokračovat i v dlouhodobém výhledu. V roce 2050 mají ve městech žít dvě třetiny obyvatel planety. Poptávka po službách všech kategorií se v sídelních aglomeracích zvyšuje exponenciálně a často převyšuje možnosti místních orgánů veřejné správy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zrychlující se urbanizační procesy kladou zvýšené nároky na veřejnou správu a jí zajišťované služby.
  • Města ve vyspělých i rozvíjejících se zemích proto hledají pomoc v moderních technologiích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.