Andrej Babiš je mimo, když tvrdí, že Česká televize proti němu vede kampaň, konstatuje předseda Rady ČT Jan Bednář. Reportáže mapující daňovou optimalizaci ministra financí jsou podle něj naopak ukázkou toho, co má dělat veřejná služba. "Nepřál bych si, aby se Babiš z mocenské pozice pokoušel omezovat Českou televizi ve svobodném šíření informací," říká bývalý disident, v exilu redaktor BBC a Hlasu Ameriky.

HN: V září končí funkční období řediteli ČT Petru Dvořákovi. Je dobrým ředitelem?

Je pro mě těžké se k tomu vyjadřovat právě ve chvíli, kdy jsme vypsali výběrové řízení na nového ředitele. Ale myslím, že je poměrně dobrým manažerem. Podařilo se mu stabilizovat finanční situaci ČT, ušetřit a zároveň udělat několik důležitých investic. Loni to bylo otevření nového komplexu studia v Brně. Ne všechno se samozřejmě podařilo. Když se dívám na některé tituly v programu, tak bych je tam mít nemusel. Nebudu jmenovat, protože uznávám, že koncesionáři si je přejí.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?