Krize liberálních demokracií, která se mimo jiné projevuje národoveckými atavismy a příklonem ke snadným řešením, je podle všeho také krizí klasických politických stran. Co je příčinou a co následkem, není protentokrát důležité, podstatné je, že politické strany přestaly mít schopnost označovat a nalézat problémy společnosti a nabízet cesty k jejich řešení. Proto také takového sluchu získávají všelijaká hnutí, od Tea Party a trumpistů v Americe po ANO v České republice.

Je ale rozdíl mezi tradiční stranou a hnutím opravdu tak velký? A není krize liberální demokracie především rezignací na tvůrčí politické instituce a popularita hnutí jen jejím maskovacím projevem?

V článku se dále dozvíte

  • ANO a ČSSD, hnutí a tradiční politická strana, jsou si nebývale blízko.
  • Skoro by se dalo říct, že mezi nimi není rozdíl žádný.
  • Politika se v nich provádí jako náhodná, emotivně laděná střelba na nepřítele a podle toho to také vypadá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.