On-line supermarket Rohlik.cz včera na několik hodin ochromila rozsáhlá policejní razie. Ta skončila tím, že ze skladů firmy s téměř miliardovými tržbami kriminalisté odvezli 85 cizinců kvůli podezření, že jsou zaměstnáváni nelegálně. U jednoho z nich mají kriminalisté navíc podezření, že se prokázal falešnými doklady. "Nejedná se o šikanózní chování, ale o běžnou kontrolu, které cizinecká policie provádí u všech společností, u nichž má nějaké podezření," řekl HN mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Firma Rohlik.cz podobný problém neřeší poprvé. Minulý rok v červenci kontrola odhalila, že ve skladech pracuje nelegálně 24 Ukrajinců, kteří byli později z Česka i vyhoštěni. Zaměstnance dodala stejně jako v loňském případě externí pracovní agentura.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ve firmě Rohlik.cz zasahovala ve čtvrtek policie a na chvíli ochromila on-line supermarket.
  • Ze skladu odvezla 85 cizinců, u nichž je podezření, že ve společnosti mohli pracovat nelegálně.
  • Podle spolumajitele firmy Tomáše Čupra se policie chovala jako StB.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.