Přestože hradní tým rozptyluje obavy z prezidentových nemocí, zůstává zdravotní stav Miloše Zemana největší komplikací jeho setrvání v politice. Potíže se za čtyři roky ve funkci zhoršily a některé jsou vidět na první pohled. Zeman nejistě našlapuje, při chůzi se neobejde bez hůlky, špatně slyší, a navíc ho trápí cukrovka.

"Cukrovka je nevyléčitelná, ale může se zlepšovat," prohlašuje Zeman. Porucha nervů, kvůli níž ztrácí cit v nohou, se však nelepší a viditelně ubývá kroků, které prezident zvládne ujít. Zjevné to bylo naposledy ve sněmovně 21. února, kdy jen s obtížemi vystoupil k řečnickému pultu a během proslovu se přidržoval jeho desky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zdraví Miloše Zemana se za čtyři roky ve funkci očividně zhoršilo.
  • Hradní tým už proto několik měsíců pracuje na tom, aby obraz o jeho kondici v očích veřejnosti vylepšil.
  • Po rozpuštění lékařského konzilia pečují o prezidentovo zdraví lékaři v pražské Nemocnici Na Homolce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.