Trojice společností z Blízkého východu − Emirates Airlines, Etihad Airways a Qatar Airways − během minulých let pořádně zamíchala leteckým dopravním byznysem. Levnými letenkami i kvalitním servisem na přepychově vybavených palubách odlákala zavedeným evropským aerolinkám miliony pasažérů.

Ale časy se mění. Nadbytek přepravních kapacit na globálním trhu, ale i tlak nízkonákladových dopravců pociťují také "dravé" blízkovýchodní aerolinky provozující největší flotilu obřích letounů na světě. Zhoršující se ekonomické ukazatele je přiměly šetřit. Začínají propouštět a odkládají nákup nových letounů k pramalé radosti Airbusu a Boeingu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Letecké společnosti z arabských zemí kolem Perského zálivu v minulých letech svým evropským konkurentům odlákaly miliony cestujících.
  • Nabídly levné letenky na dálkové spoje, přepychové vybavení na palubě i vzorný servis.
  • Evropští dopravci si stěžují, že jim konkurence ze Zálivu těží ze státních subvencí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.