Německý koncern Kion Group staví v Ostrově u Stříbra další závod. Zaměstnat má 200 lidí a výroba by se v něm měla rozběhnout v první polovině příštího roku. Investor v Ostrově na Tachovsku přitom teprve loni zprovoznil novou továrnu na vysokozdvižné vozíky, ve které už dvě stovky lidí pracují. Hned vedle ní začala letos v zimě výstavba druhé haly na výrobu dopravníkových systémů značky Dematic. Tuto původem rovněž německou společnost ovládl Kion Group na podzim loňského roku.

Kion Group plánuje do vybavení nového závodu investovat okolo sedmi milionů eur (190 milionů korun). Na přibližně půl miliardy korun pak vyjde samotná hala, již pro firmu staví developer Panattoni Europe. Kion si budovu bude pronajímat a nemovitost se převede do realitního fondu české společnosti Accolade. V novém závodě se budou vyrábět takzvané Multishuttles a Modular Conveyor dopravníkové systémy, tedy moduly pro automatizované skladovací systémy Dematic.

V článku se dále dozvíte

  • Největší evropský dodavatel skladovací techniky si v Ostrově u Stříbra staví další halu.
  • Druhý závod německého koncernu Kion Group bude vyrábět dopravníkové systémy.
  • Kion Group už u Stříbra na Tachovsku zaměstnává 200 lidí v továrně na vysokozdvižné vozíky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru