Před několika málo týdny byl ještě François Fillon považován za hlavního favorita francouzských prezidentských voleb. Aktuálně ale průzkumy veřejného mínění ukazují, že ho zřejmě čeká debakl už v prvním kole, jež se koná 23. dubna.

Na dříve favorizovaného pravicového politika dopadá skandál kolem fiktivního zaměstnávání jeho ženy Penelope a dvou dětí. Měly brát plat, aniž by vykonávaly jakoukoliv práci. Obvinění otřáslo jak francouzskými voliči, tak Fillonovými Republikány.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Před několika málo týdny byl ještě François Fillon považován za hlavního favorita francouzských prezidentských voleb. Aktuálně ale průzkumy kvůli skandálu ukazují, že ho zřejmě čeká debakl už v prvním kole.
  • Fillon má podle odborníků ještě šanci, že se mu podaří nepříznivý vývoj otočit a nakonec se přece jen probojovat do Elysejského paláce. Situace je ale pro něj velmi nejistá.
  • Fillon by měl skončit až třetí s 20 procenty hlasů. Vůbec poprvé průzkumy naopak umisťují do vedení Emmanuela Macrona, který by mohl získat až 26 procent hlasů, a tak o jeden procentní bod překonat Marine Le Penovou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.