Životopis irské Tullamore D.E.W., nejspíše nejprodávanější značky kategorie whiskey/whisky v České republice, má za sebou šedesátileté období bez vlastní výrobní základny. Skončilo v roce 2014, kdy společnost William Grant & Sons (budete znát jejich Glenfiddich, která přešlapuje mezi celosvětově prvním a druhým místem v prodeji sladové skotské whisky, na němž se střídá s The Glenlivet) vybudovala v Tullamore, kolébce značky od roku 1829, pozoruhodný lihovar vybavený nejmodernější technologií třetího tisíciletí.

Jeho produkci sice ochutnáme nejdříve až letos na podzim, kdy první litry jeho destilátu dosáhnou zákonné "plnoletosti", to jest tří let zrání v sudu, ale první čiperné vlaštovky, jež "přilétají" díky dlouhodobé spolupráci s jiným lihovarem na jihu Irska a "dělají jaro" Tullamore D.E.W., se objevují už teď.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nová Tullamore D.E.W. nese podtitul cider cask finish.
  • "V době, kdy kvasí v sudu šťáva z jablek, se dřevní hmota obohacuje o ostře nasládlé tóny, které naši whiskey příznivě ovlivňují," říká výrobce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.