Slovem, které elektrizuje uměnímilovné davy, je preview. Pozvánka na preview neboli předběžnou prohlídku pro zvané na velkých mezinárodních veletrzích umění a starožitností je vstupenkou do VIP klubu. Jeho členové − největší sběratelé, nejvlivnější kurátoři a nejambicióznější obchodníci z celého světa − jsou elita, která dostává šanci spatřit každý roh hojnosti jako první. Je to lákavé.

jarvis_58c14d1a498e7055000aac2e.jpeg
Niyoko Ikuta: Volná esence-101, galerie Yufuku, Tokio
Foto: Tefaf Maastricht

Pořadatelé pak vydávají zprávy o tom, kolik prominentů přistálo na místním letišti a kolik ústřic skončilo ve fajnových útrobách, ale hlavním výsledkem celé akce jsou červené puntíky vedle exponátů, které první veletržní ráno vítají "obyčejné" návštěvníky. Vyvolení právě ukojili svou touhu. Ostatní si musí vybrat ze zbytku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ten, kdo buduje sbírku, brzy vpluje do nového životního stylu a na různých místech světa začne potkávat hejna podobných nadšenců.
  • Teď v Maastrichtu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.