Jaké knihy teď zrovna máte na nočním stolku?

Momentálně stolek nemám, protože na jeho místě stojí dětská postýlka. Pod postelí mám ale knihu, která inspirovala hlavní téma letošního festivalu Jeden svět − Umění spolupráce od Jana Zálešáka. Popisuje období od 90. let, kdy různá umělecká díla vznikala kolektivně, do tvorby se zapojovaly i celé komunity. Tento postup je jednou z možností, jak měnit svět k lepšímu, nechat se inspirovat, a hlavně sdílet zkušenosti s ostatními.

Máte oblíbeného autora, k jehož textům se vracíte?

Nejsem vracející se typ, spíš čekám na nové knihy a ráda je také doporučuji. No a letos jsem věnovala více než polovinu svých knih a teď se z nich budou těšit noví čtenáři v různých knihovnách. Nicméně díky dceři se teď často vracíme k jejím knížkám − například k leporelu Mommy, Mama and Me, které ukazuje, co se děje v rodinách, kde jsou dvě matky. A překvapivě to není nic senzačního: starají se o děti, připravují snídani, hrají si, chodí na výlety…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Protože je festival Jeden svět v plném proudu, jeho ředitelka Hana Kulhánková nemá čas na knihy.
  • Ale kupuje si je, číst bude po festivalu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.