Generální ředitel finanční správy Martin Janeček asi ještě nezažil, aby ho takhle tvrdě grilovali poslanci, jako tomu bylo ve středu na rozpočtovém výboru. A aby ho na konci jednání pověřili úkolem, koho mají finanční úřady vyšetřovat.

"Jde to nad rámec toho, co tu doposud bylo zvykem," komentoval jednání Janeček.

Poslancům se nelíbilo, že finanční správa dostatečně razantně nevyšetřuje ministra financí Andreje Babiše ani další podnikatele, kteří si od vlastních firem koupili takzvané korunové dluhopisy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poslanci rozpočtového výboru "grilovali" a poté i zaúkolovali generálního ředitele finanční správy Martina Janečka kvůli kauze korunových dluhopisů.
  • Ta se týká především jeho nadřízeného, ministra financí Andreje Babiše. Janeček se přitom dluhopisy opakovaně odmítl zabývat s tím, že nešlo o nic nezákonného.
  • V poslední době ale šéf finančních úřadů slýchává kritiku i od samotného Babiše. Například v otázce pokut za chyby v kontrolním hlášení či výpočtu efektu EET na výběr daní.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.