Server WikiLeaks se postaral o nový příspěvek do orwellovského žánru CIA a její vlezlost. Zveřejnil objemný soubor, z něhož je patrné, že zvědavost americké špionáže zjevně nemá meze. Nejenže vám umí napíchnout telefon, ať už používáte operační systém Android nebo iOS či jiný. Ale když vypnete doma svůj na internet připojený televizor značky Samsung, může ten přístroj stejně fungovat dál jako špionské uši.

Či jinak: ledničky budoucnosti budou, jak známo, pracovat s pomocí internetu, aby vás mohly upozornit, že vám třeba dochází máslo nebo jogurty. Říká se tomu internet věcí aneb anglicky Internet of Things. Leč to znamená, že američtí špioni budou díky údajům z ledničky o vás vědět, kde jste − a samozřejmě také, co jíte či pijete. Není to hezké pomyšlení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Server WikiLeaks zveřejnil obrovský balík dokumentů o americké kybernetické špionáži.
  • Jenže kdo to na server umístil a jaké měl pro to důvody?
  • Vnucuje se pomyšlení, že jde o další pokus Ruska způsobit rozkol v západním světě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru