Bohuslav Sobotka přijede v pátek na sjezd sociální demokracie s jednoduše formulovaným dvoubodovým plánem: s jednoznačnou podporou obhájit post předsedy a na místě druhého muže strany udržet Milana Chovance. Kritici uvnitř ČSSD se ale chystají jeho plán rozbít a Sobotkovu pozici výrazně oslabit.

"Ztratili jsme důvěru lidí. Vedení ČSSD se uzavřelo ve své pražské bublině a v duchu nejlepších tradic sociálního inženýrství ordinuje voličům témata, která je vůbec nezajímají," říká jeden z nejvýraznějších Sobotkových kritiků, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Je zatím posledním z řady vlivných sociálních demokratů − po Jeronýmu Tejcovi a Miroslavu Janstovi −, kteří těsně před víkendovým sjezdem v Brně na šéfa strany tvrdě zaútočili.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.