Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka před nadcházejícím sjezdem rozeslal straníkům svou zprávu, ve které varuje před tím, že "nedůvěra k tradičním stranám pravého i levého středu v liberálních demokraciích nabývá kritických rozměrů". A dodává, že občané se "ve stále větším počtu přiklání k novým populistickým či nacionalistickým uskupením slibujícím změnu a vymezujícím se proti stávajícímu politickému systému".

Nemusíme dlouho pátrat, koho tím v Česku myslí. Ohroženou poslední velkou tuzemskou stranou je jeho ČSSD, nepřítelem před branami (nebo už spíše za branami) je hnutí ANO Andreje Babiše. Jenže je ještě doopravdy ČSSD stranou i jinak než pouhým svým názvem? Čím dál více totiž i ČSSD připomíná hnutí, kde je předseda a pak už jen ideové pusto.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ze sociální demokracie se vytratil boj frakcí, který ČSSD posouval dál.
  • Na sjezd tak přijíždí předseda na odstřel a rozplizlá opozice neschopná ho sestřelit.
  • Ve straně, kde zmizely frakce, bude Sobotka jednoduše "odsouzen" k dalšímu předsednickému mandátu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru