Škoda se chystá ukázat koncept elektromobilu

Škoda v Ženevě prezentuje auta pouze se spalovacími motory, ale během následujících týdnů má být všechno jinak. I tuzemská automobilka se sveze na aktuální módní vlně elektromobilů a koncept vlastního elektrovozu představí na konci dubna na šanghajském autosalonu. Informaci potvrdil britskému magazínu Auto Express na ženevském autosalonu šéf Škody Bernhard Maier. "Ukážeme, jak bude elektrická mobilita v podání Škody Auto vypadat," řekl. V jakém modelu se blíže nespecifikované elektrické ústrojí objeví, je otázkou. Dřívější informace naznačují, že půjde o Kodiaq s karosérií kupé, který Škoda vyvíjí speciálně pro čínský trh. Mluvčí značky Štěpán Řehák sice potvrdil, že se v Číně skutečně ukáže studie budoucího směřování Škody, bližší detaily však neuvedl. Vyvrátil ovšem, že by tato studie měla mít něco společného s modelovou řadou Kodiaq. Sériová podoba elektrické Škody se má představit kolem roku 2020, krátce po prvním elektrovozu německého výrobce Volkswagen.

Manažeři komentují přechod Opelu pod PSA

Nákup automobilky Opel francouzským koncernem PSA je nejdůležitější událostí v automobilovém průmyslu posledních měsíců. Přirozeně se proto o ní mluví na autosalonu v Ženevě. "Spojením Opelu s PSA vytvoříme velmi silnou alianci, která bude mít podíl přes 17 procent na evropském trhu. Zákazníkům nabídneme velké portfolio značek. Jsem si jistý, že se nám povede ještě zlepšit situaci Opelu, kterému se už nyní daří lépe," prohlásil šéf koncernu PSA Carlos Tavares. České zastoupení automobilky Opel se nového spojení neobává: "Vycházíme z prohlášení, že PSA chce rozvíjet Opel a Vauxhall jako samostatnou suverénní značku. Postupné změny, ke kterým bude docházet na globální úrovni, vnímáme pozitivně při zohlednění předpokládaných synergií a úspor. Pozice druhého nejsilnějšího automobilového uskupení Evropy přinese společný vývoj, nákup či sdílení technologií. A na lokální úrovni máme svoji dovozní organizaci a exkluzivní dealerskou síť, takže přinejmenším v blízké budoucnosti nepředpokládám žádné zásadnější změny," prohlásil ředitel českého zastoupení Opelu Pavel Šilha.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.