Mnohaleté vyjednávání mezi miliardářem Pavlem Tykačem a polostátní energetickou společností ČEZ se blíží ke konci. Nyní se finalizují podmínky i cena, za kterou má Tykačův těžební a energetický podnik Czech Coal získat severočeskou elektrárnu Počerady. Podle informací HN se může jednat zhruba o čtyři miliardy korun.

Obě strany zatím odmítají prodej komentovat. "Na stole je několik scénářů a ještě není jasné, jak vše dopadne. Počkejme si," uvádí Tykačův mluvčí Jan Chudomel. Podobně odmítá sdělit detaily i mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dohoda mezi firmou Pavla Tykače a ČEZ by měla být hotova v nejbližších týdnech.
  • Tykač by mohl ČEZ za elektrárnu Počerady zaplatit až čtyři miliardy korun.
  • Jedná se o poslední dozvuky uhelné války polostátní firmy ČEZ a holdingu EPH Daniela Křetínského proti podniku Czech Coal Pavla Tykače.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru