Hollywoodské špionážní thrillery se mohou stát nudnou fikcí ve srovnání s tím, jaké možné scénáře rozehrává masivní únik dokumentů o metodách kyberšpionáže americké zpravodajské agentury CIA. Materiály, které v úterý začal zveřejňovat server WikiLeaks, popisují prostředky, kterými je CIA schopna číst obsah chytrých telefonů, nabourat se do operačních systémů soukromých počítačů či na dálku změnit televizi ve vašem obýváku na odposlouchávací zařízení.

CIA nepotvrdila pravost dokumentů, z komentářů bezpečnostních expertů vesměs vyplývá, že je pokládají za věrohodné. "Stále to (dokumenty) ještě procházím. WikiLeaks ale nabízí velkou věc. Vypadá to autenticky," napsal na Twitter Edward Snowden.

Ten v roce 2013 zveřejnil informace o sledovacích programech americké Agentury pro národní bezpečnost (NSA). Poté se uchýlil pod ochranu Ruska, což vedlo k ochlazení vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.