Už rok vědí budoucí středoškoláci, že je za pár let nemine maturita z matematiky. Po dnešku ale může být všechno úplně jinak: senátoři se pokusí povinnou zkoušku dospělosti "z počtů" shodit a schválený zákon vrátit na úplný začátek. Aby tomu zabránila, přispěchala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) s řadou příslibů. Chce jimi nespokojené senátory přesvědčit, že zkouška z matematiky má smysl.

Své představy popsala v rozhovoru pro HN. Klíčové podle ní bude, aby se výuka matematiky stala praktičtější než dnes, studenty bavila a byla pro ně využitelná v budoucích zaměstnáních. "Oproti současnosti se změní výuka matematiky i to, co se bude při maturitě zkoušet," slibuje ministryně Valachová. Noty, jak nově učit matematiku, podle ní školy dostanou nejpozději do konce roku 2018.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.